reklama1    reklama2

Najbliższe zawody

II Rd. MP 2015 Olsztyn

Nasza galeria

            >>> Pokaż całą galerię <<<

Mistrzostwa Strefy Północnej 2019 Olsztyn - informacja po zawodach

W dniu 22 września 2019r. w Olsztynie odbyła się 8 runda cyklu Motocrossowych Mistrzostw Strefy Północnej. Zawody były jednocześnie 6 rundą Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Okręgu. Cała impreza motocrossowa był również II Memoriałem Stanisława Olszewskiego, znanego wszystkich zawodnikom i wielu kibicom zawodnika, który odnosił wiele sukcesów w spotach motocyklowych. Organizatorem zawodów była sprawna grupa z Motoklubu Olsztyn, która po kierownictwem Prezesa Macieja Szczucińskiego wykonała mega robotę!! Kilka dni przed zawodami ulewne deszcze i burze, przeplatane mżawką, sprawiały że nawierzchnia toru stawał się bardziej rzeką niż miejscem do ścigania się na motocyklach. Ale sprawdzona i doświadczona ekipa poradziła sobie z tym doskonale. Pomimo wielu trudów tor został przygotowany wzorowo, a słoneczko które wyszło z za chmur w dzień zwodów sprawiło że było to doskonałe widowisko.

Zawody odbyły się Torze Motocrossowym zlokalizowanym w Olsztynie, przy ul. Lubelskiej. Przed zawodami pojawiało się wiele zapytań dotyczących dojazdu na tor. Jednak nowiutkie drogi dojazdowe będące częścią nowo wybudowanej obwodnicy Olsztyna, pokierowały wszystkich bezproblemowo na miejsce zawodów.

A tam, czekało na wszystkich wiele atrakcji!!! Wiele starań Teamu Motoklub Olsztyn doprowadziło do tego, że na torze pojawiło 109 zawodników, wśród nich wielu doskonałych i znanych z rywalizacji w Mistrzostwach Polski. Był Karol Kędzierski, Damian Bykowski, Czarek Lewko, Julia Jarmołkowicz, Hania Szczucińska, Weronika Obiała, Mateusz Szafrański, Jakub Kowalski… długo by wymieniać. Jednak koniecznie trzeba wspomnieć o braciach Olszewskich. Tak jak za dawnych czasów, na torach pojawiało się dwóch Jacków Olszewskich, tak w Olsztynie wystartowali dawaj synowie jednego z Jacków, Tomek Olszewski i jego młodszy brat Bartek, który właśnie w Olsztynie postanowił zdać egzamin i wystartować pierwszy raz. Jak widać historia zatoczyła koło, ponownie dwóch Olszewskich, tym razem Tomek i Bartek będą pojawiali się na zawodach Motocrossowych.

Oprócz doskonałego widowiska Motocrossowego, wszyscy którzy przybyli w tym dniu na Olsztyński Tor mogli obejrzeć z bliska replikę rajdowego Poloneza, takim samym jeździł legendarny Marian Bublewicz. Natomiast niezwykłą dodatkową atrakcją był możliwość podziwiania rajdowej Fiesty Zbyszka Staniszewskiego, który również kilka razy pokazał jakie możliwości ma auto klasy WRC 2. Jeden z przejazdów wygrał kibic, który w najkrótszym czasie pokonał miniaturowy tor, uwaga!! W alkogoglach!! Tę atrakcję zapewnił Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Olsztynie, Pan Robert Zalewski.

Najmłodsi kibice mogli do woli korzystać z Parku Rozrywki przywiezionego i zainstalowanego na najwyższej górce widokowej przez firmę Sniper, specjalizującej się w organizacji różnych eventów.

Dodatkową atrakcja motocrossową był dwukrotny przejazd pokazowy najmłodszych adeptów, zafascynowanych na razie „miniaturową” motoryzacją. Chłopcy w wieku od 4,5 do 6 lat zaprezentowali swoje malutkie motorki na specjalnie wytyczonej trasie.

Koniecznie trzeba wspomnieć, że jednocześnie na małym treningowym torze odbyła się jeszcze jedna atrakcja. Przygotowana przez Fitness Klub BODYPERFECT z Olsztyna, który przy współpracy z Runmageddon.pl, mianowicie trening biegu z przeszkodami w formule runmageddon. Był to trening dla wszystkich, który chcieli się sprawdzić w tej extremalenej i niezwykle popularnej dyscyplinie.

Po sesjach treningowych zakończonych o godzinie 11:30, nie było żadnego zawodnika, który by narzekał na nawierzchnię toru. Wielu wręcz zachwycało się doskonałą przyczepnością nawierzchni. To pokazało jaki ogrom pracy został włożony w przygotowanie zawodów, jednocześnie dało wiele satysfakcji organizatorowi.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Pan Piotr Grzymowicz, Prezydent Miasta Olsztyna, który również ufundował puchary dla zwycięzców Olsztyńskich zawodów.

W trakcie otwarcia zawodów, to również już tradycja w Olsztynie, wszyscy zawodnicy zostali przywitani otrzymując z rąk zaproszonych gości upominki, ufundowane przez firmę OLPOL z Olsztyna, które z pewności przydadzą im się w codziennej pielęgnacji ich Motocrossowych maszyn.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się rywalizacja. W sumie odbyło się 10 wyścigów. Pierwsze serie wyścigów był dodatkowo nagradzane, nagrodą za najlepszy star – HOLESHOT. Tę nagrodę zapewniła firma ABRAM BETON, Marcina Abramowskiego, znanego i utytułowanego  Olsztyńskiego motocrossowca.

Drugie serie wyścigów kończyły się uroczystą dekoracją zawodników w klasyfikacji końcowej. Każdy otrzymał pokaźny puchar ufundowany przez Prezydenta Olsztyna a wręczany przez Wiceprezydenta Olsztyna, Panią Ewę Kaliszuk. Dodatkowo, Prezes Motoklubu Olsztyn, Maciej Szczuciński wręczył kilku zawodnikom Puchary Memoriału Stanisława Olszewskiego.

Przez cały czas trwania zawodów, na torze w wielu miejscach, można było zobaczyć wielu kibiców. Trzeba przyznać, że nowe podejście do organizacji, dodatkowe atrakcje, zapewniły doskonałą możliwość spędzenia czasu na Olsztyńskim torze. Wstęp na zawody, korzystanie z dmuchanego parku rozrywki SNIPER, możliwość podziwiania i przejażdżki rajdową Fiestą WRC i przede wszystkim doskonałe motocrossowe ściganie, to wszystko dla kibiców było za darmo. Świetną oprawę muzyczną, nagłośnienie oraz niespotykaną, wyposażoną w leżaki plażowe i wyśmienite napoje na strefę ralaxu zapewnił Olsztyński KLUB MIĘTA.

Wrażenia z zawodów, piękne wyścigi, moc atrakcji z pewnością wszystkim zostaną na długo w pamięci. Takie działania organizacyjne i promocyjne, prowadzone przez Motoklub Olsztyn, jak widać powoli stają się standardem. Standardem, który zapewni zwiększenie popularności sportu motorowego wśród kibiców i zapewne wśród tych, którzy być może panują rozpocząć swoją piękną przygodę z Motocrossem.