reklama1    reklama2

Najbliższe zawody

II Rd. MP 2015 Olsztyn

Nasza galeria

            >>> Pokaż całą galerię <<<

Mistrzostwa Europy w Olsztynie - podsumowanie

 

Sobota to dzień treningów i kwalifikacji. Po sesji treningowej, o godzinie 15:30, na maszynie startowej stawały kolejno klasy EMX 85, EMX 65 i EMX Open. Rozpoczęły się wyścigi kwalifikacyjne. Klasa EMX 85, w której zgłosiło się 36 zawodników wystartowała, jako pierwsza. Najlepszym okazał się zawodnik z Rosji Svyatoslav Pronenko, najlepszy z Polaków był Filip Bukowicz plasujący się na 9 pozycji. Klasa EMX 65, ze względu na dużą liczbę zawodników została podzielona na 2 grupy, z których po 18 zawodników kwalifikowało się do niedzielnych wyścigów. Jako pierwsza wystartowała grupa A, najlepszy wynik osiągną Eduards Bidzans zawodnik z Litwy. W grupie B najlepszy był Rosjanin Kiryll Vorobyev. Ostatni wyścig kwalifikacyjny dnia to klasa EMX Open, niestety niezbyt liczna. Zaledwie 10 zawodników stanęło na maszynie startowej. Najlepszym okazał się Dmytro Asmanov z Ukrainy. Dmytro Asmanov zaprezentował przepiękny i skuteczny styl jazdy, jego czas z treningu to 1:38,901, jest to na tę chwilę rekord okrążenia Toru w Olsztynie. Zakończenie sobotnich zmagań to trening ostatniej szansy dla zawodników klasy 65.

Niedziela rozpoczęła się pięknym słońcem, które skutecznie suszyło olsztyński Tor. MOTOKLUB Olsztyn nie pierwszy raz wykazał się wysokim poziomem organizacji. Na tor od samego rana wjechał sprzęt nawadniający i z kurzem nie było problemu.

Po sesjach rozgrzewkowych, nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Zawody uroczyście otworzył Prezydent Miasta Olsztyna, Pan Piotr Grzymowicz, życząc zawodnikom dobrej i danej rywalizacji.

Wyścigi rozpoczęła klasa EMX 85, później klasa EMX 65, jako ostatni na starcie stanęli zawodnicy EMX Open. O 12:30 opadły bramki startowe i zawodnicy ruszyli do rywalizacji. W każdej z klasy odbyły się po 2 wyścigi, także kibice mogli zobaczyć 6 naprawdę dynamicznych wyścigów.

Po wyścigach zawodnicy byli uroczyście dekorowani i otrzymali nagrody od sponsorów.

Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia FIM, Pan Robertas Dauderys. Po zakończeniu zawodów odbyło się posiedzenie Jury, na którym sędzia główny pogratulował Panu Andrzejowi Olszewskiemu, Dyrektorowi zawodów, i pozostałym organizatorom wzorcowej organizacji Rundy Mistrzostw Europy w Motocrossie.

Szczegółowe wyniki zawodów: MOTORESULTS.PL 

ZAPRASZAMY DO GALERII: www.facebook.com/motoklub.olsztyn